Reçica fton disaporën ta votojnë PDK-në për rimëkëmbje të vendit

Aktuale

Reçica fton disaporën ta votojnë PDK-në për rimëkëmbje të vendit

Më: 27 janar 2021 Në ora: 16:07
PDK

Drejtori i Departamentit për Diasporë në PDK, njëherësh kandidati për deputet Elmi Reçica ka takuar kandidatët për deputetë të PDK-së nga diaspora, Haki Morina, Arben Dautaj dhe Ibrahim Ceka.

Në një postim në llogarinë e tij në Facebook ai ka ftuar të gjithë bashkatdhetarët ta votojnë PDK-në për rimëkëmbjen e shtetit.

“Ftojmë të gjithë qytetarët tanë në diasporë, të cilët janë regjistruar për votim me postë, që nga data 2 shkurt të votojnë në mënyrë masive për PDK-në, sepse vota e juaj është votë për ruajten dhe rimëkëmbjen e shtetit.”, ka shkruar Reçica.

Ndryshe, diaspora thuhet se shumica do ta votojnë LVV.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat