Zogaj: Edhe një arsye tjetër pse Albini do t’i fitojë zgjedhjet

Aktuale

Zogaj: Edhe një arsye tjetër pse Albini do t’i fitojë zgjedhjet

Nga: A.Zh Më: 27 janar 2021 Në ora: 18:22
Albin Kurti

Analisti Petrit Zogaj, ka ironizuar me paralajmërimet që zgjedhjet e 14 shkurtit do t’i fitojë Lëvizja Vetëvendosje.

Ai ka përmendur arsyet se pse Albin Kurti do t’i fitojë zgjedhjet, pos sondazheve.

Zogaj ka krahasuar situatën aktuale me të vitit 2007, kur zgjedhjet i kishte fituar Hashim Thaçi.

“Pos sondazheve, arsye tjetër pse jam i bindur qe Albini ka me fitu janë edhe: aderimet në LV i kundërshtarëve të rreptë të partisë dhe Albinit, analistët e vet në studio, si dhe posterët në makina. Këso situatash kemi pa prej 2007 me Hashimin”, ka shkruar Petrit Zogaj në Facebook./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat