Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt

Aktuale

Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 10:31
Nasim Haradinaj

Gjykata Speciale në Hagë ia ka refuzuar kërkesën mbrojtjes së ish-kreut të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj për lirim nga paraburgimi.

Vendimi për refuzimin e kërkesës për lirim nga paraburgimi të Haradinajt është e nënshkruar nga gjykatësi i procedurës paraprake, Michele Picard.

Specialja ka përmendur daljet e Haradinajt në konferenca dhe komentet e tij lidhur me Gjykatën Speciale për arsye të mos-lirimit të tij.

Vlen të theksohet se Haradinaj e Gucati po mbahen në paraburgim pas arrestimit të tyre në Prishtinë lidhur me publikimin e disa dokumenteve konfidenciale të Speciales.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat