Zbatimi i masave anticovid/ Policia në çdo cep të Kosovës

Aktuale

Zbatimi i masave anticovid/ Policia në çdo cep të Kosovës

Më: 13 prill 2021 Në ora: 23:37
Policia

Policia e Kosovës me njësitet e saja policore po vazhdon realizimin e detyrave dhe përgjegjësive policore në nivel vendi.

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës edhe sonte kanë dalë në terren me qëllim të parandalimit të përhapjes së pandemisë Covid-19 dhe zbatimit të masave që kanë për qëllim ruajtjen e  shëndetit publik.

Njoftimi:

“Qëllimi primar i Policisë së Kosovës është ruajtja e rendit dhe sigurisë publike si dhe respektimi i masave anti covid në të gjitha rajonet e Kosovës, në interes të shëndetit publik, si dhe ndëshkimi i atyre që bien në kundërshtim me këto masa”, thuhet në njoftim.

Image
Policia
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat