Pas arrestimit të doktorit, “shpërthen” ish-komandanti i njohur i UÇK-së: Kriminela, lirojeni mjekun nga burgu!

Aktuale

Pas arrestimit të doktorit, “shpërthen” ish-komandanti i njohur i UÇK-së: Kriminela, lirojeni mjekun nga burgu!

Më: 16 prill 2021 Në ora: 12:27
Mjeku i arrestuar

Naim Maloku, ish-politikan dhe ish-komandant i UÇK-së ka reaguar ashpër pas arrestimit të një doktori në Podujevë, pasi refuzoi të kontrollojë një pacient dje në mbrëmje.

Maloku ka bërë krahasimin me Slloveninë, në mënyrën se si funksionon sistemi shëndetësor.

“Në Slloveni nëse shkon të mjeku pas orarit të punës të thonë: "Shko në EMERGJENCË!"

KRIMINELA!

Lëshone mjekun nga burgu dhe kompenzone për dëmin qe ia keni bërë!”, ka shkruar Naim Maloku në llogarinë e tij në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat