ShSKUK: Vetëm 90 pacientë në trajtim nga COVID-19

Aktuale

ShSKUK: Vetëm 90 pacientë në trajtim nga COVID-19

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:25
Ilustrim

Në klinikat COVID-19, në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, po trajtohen 90 pacientë. Prej tyre, 41 me oksigjeno-terapi dhe 3 në mjekimin intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 26 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Gjakovës, 7 pacientë

Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë

Spitali i Ferizajt, 8 pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat