Hoxhaj i reagon BE-së pas publikimit të Raportit të Progresit

Aktuale

Hoxhaj i reagon BE-së pas publikimit të Raportit të Progresit

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 21:00
Enver Hoxhaj

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj Bashkimit Europian për mungesën e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Përmes rrjetit twitter, Hoxhaj ka shkruar se BE-ja me mungesën e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe me raporte, që sipas tij, fshehin realitetin e gjendjes së çështjeve të Serbisë, po humbet besueshmërinë dhe pozitën e saj në Ballkanin Perëndimor.

Postimi:

”BE-ja me mungesën e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe me raporte që fshehin realitetin e gjendjes së çështjeve të Serbisë, po humbet besueshmërinë dhe pozitën e saj në Ballkanin Perëndimor”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat