Grenell: Administrata e Bidenit haptas e përkrah Marrëveshjen e Washingtonit

Aktuale

Grenell: Administrata e Bidenit haptas e përkrah Marrëveshjen e Washingtonit

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 11:23
Richard Grenell

Ish-Emisari Special i Presidentit Trump, Richard Grenell sërish është përfshirë në debatin mbi Marrëveshjen e Washingtonit mes Kosovës dhe Serbisë dhe vizitën e tij në Ballkan.

Grenell ka shkruar në Twitter se administra e presidentit Biden haptas e përkrah Marrëveshjet ekonomike të Trumpit.

Kjo pasi një gazetar amerikan ka kritikuar presidentin Trump se po mundohet të bëjë politikën e tij të jashtme në Ballkan edhe tani që s’është më president.

“Reporteri radikal nuk e di se administrata e Biden haptas përkrah Marrëveshjet Ekonomike të Trumpit për Kosovën dhe Serbinë”, ka shkruar Grenell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat