35 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19

Aktuale

35 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 11:22
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar të  Kosovës ka bërë të ditur se në klinika të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitale të përgjithshme janë duke u trajtuar 35 pacientë për COVID-19.

Sipas njoftimit të SHSKUK-së prej tyre 12 janë  të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 23 të tjerë post-covid,  pasi kanë kaluar Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 13 pacientë, kurse nuk ka pacientë në mjekim intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 8 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 17 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka pacientë

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Ferizajt, 1  pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat