“Nasim Haradinaj qau në Hagë, këtu i thejke tavolinat”/ Xhevdet Pozhari kapet edhe me ish-deputeten e PDK-së: Po derdh lot krokodili

Aktuale

“Nasim Haradinaj qau në Hagë, këtu i thejke tavolinat”/ Xhevdet Pozhari kapet edhe me ish-deputeten e PDK-së: Po derdh lot krokodili

Nga: N. Sh. Më: 14 janar 2022 Në ora: 18:57
Xhevdet Pozhari dhe Nasim Haradinaj

Gazetari dhe analisti politik, Xhevdet Pozhari ka reaguar ndaj ish-deputetes së PDK-së, Safete Hadergjonaj.

Kjo kacafytje po ndodhë pas deklaratës së Pozharit i cili e kritikoi Nasim Haradinajn që qau në Hagë.

“Nasim Haradinaj qau në Hagë, këtu i thejke tavolinat”, ishte kjo deklarata që shfaqi mjaft shumë reagime në Kosovë, sidomos tek ata të PDK-së dhe organizatat e dala nga lufta.

Pozhari në reagimin e tij ndaj Hadergjonajt thotë se, ajo ishte deputete e PDK-së që e ka votu Gjykatën Speciale.

Në këtë reagim ai shkruan se po derdh lot krokodili derisa ishte edhe vet Nasim Haradinaj që ka thënë se ata që e kanë votuar duhet të turpërohen.

Reagimi i plotë:

Ti "nuk e din" kush është Xhevdet Pozhari, por unë e di se ti ke qenë deputete e PDK-së që e ke votu Gjykatën Speciale.

Ti po më flet për turp?! Ti sot po derdh lot krokodili? Edhe Nasimi vet ju ka thanë se krejt që e keni votuar duhet të turpëroheni.

Qe çka të bon politika e poshtër, e gjuajnë gurin për me e fsheh dorën. E, krejt e kemi pa se ju keni vënë nënshkrim me e gjyku UÇK-në. Ia keni vnu njollën vetes për tan jetën.

Tash, vendosni vet: A jam fajtor unë që i thashë Nasimit: Mbahu se kalon edhe kjo apo ju që e keni çu atje?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat