Besnik Tahiri: Nëse s’miratohet rezoluta, ju qoftë për hair shtrenjtimi i rrymës e produkteve të tjera

Aktuale

Besnik Tahiri: Nëse s’miratohet rezoluta, ju qoftë për hair shtrenjtimi i rrymës e produkteve të tjera

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:57
Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka kërkuar miratimin e rezolutës për të parandaluar rritjen e çmimit të energjisë elektrike, por edhe të produkteve të tjera bazike.

Tahiri në debatin e sotëm parlamentar për ngritjen enorme të çmimeve tha se nëse nuk ndodh një gjë e tillë, efektet zinxhirore do të jenë të paparashikueshme.

Tahiri: Ne mund ta ndalim ngritjen e çmimeve

“Ne mund ta ndalim ngritjen e çmimeve. Me një rezolutë, nëse ky Kuvend e voton rezolutën ku thotë se Kuvendi i Kosovës obligon ZRRE-në të rishikojë tarifat dhe të bënë një konsultim më të thellë në raport me këtë temë, energjia elektrike nuk do të rritet. Nëse kjo nuk ndodh, për hair ju qoftë ngritja e energjisë elektrike, për hair ju qoftë edhe ngritja e secilit produkt në Kosovë, pasi do të ketë një efekt zinxhiror”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat