Fjolla Ujkani kërkon suspendimin e Profesorit ky i kundërpërgjigjet

Aktuale

Fjolla Ujkani kërkon suspendimin e Profesorit ky i kundërpërgjigjet

Nga: N. Sh. Më: 27 janar 2022 Në ora: 21:44
Fjolla Ujkani dhe Lulzim Paci

Gjatë ditës së sotme është bërë virale një video e tiktokut, në të cilën shihet profesori Lulzim Paci shihet duke vallëzuar në shtëpinë e tij me muzikë popullore shqipe.

Por, sipas Fjolla Ujkanit pamjet në video janë të pahijshme për një profesor dhe sipas saj ndaj tij duhet të merren masa nga Drejtoria e Arsimit pasiqë sipas saj një profesor i tillë nuk mund të kontribuoj në edukimin e rinisë.

Por për këtë deklaratë të deputetes Ujkani, ka reaguar profesori Lulzim Paci, duke i'a rikujtuar deputetes se vallëzimi nuk është e pahijshme dhe i ka rekomanduar kësaj të fundit të merret me punët e saj.

"“Nëse do të mbjellësh për një vit, mbill misër e grurë. Nëse kërkon të mbjellësh përgjithmonë, mbill arsim e kulturë.” Naim Frashëri

Të dashur qytetarë të Vushtrrisë, në veçanti juve nxënës të Gjimnazit “Eqrem Çabej”- Vushtrri, dhe juve prindër.

Ditëve të fundit njëri nga profesorët e Gjimnazit “Eqrem Çabej” është duke publikuar video të tij, të cilat janë veprime të pahijshme dhe degjeneruese.

Andaj, i bëj thirrje drejtorit të Gjimnazit dhe drejtorisë së Arsimit në Vushtrri, që të marrin masa ndaj profesorit në fjalë. Sepse veprimet tij përmes videove lën të kuptojnë, që një profesor i tillë nuk mund të arsimoj dhe edukoj kategorinë më të çmueshme të shoqërisë, rininë tonë", shkruan Ujkani.

Ndryshe, Paci u bë i famshëm në këtë rrjet social me dashurinë e tij për vallen popullore ka rrëfyr edhe për idenë se nga e ka marrë për të publikuar performancën e tij të vallëzimit në këtë rrjet social.

Ai thotë se kjo i është rekomanduar nga kolegë të tij për të promovuar këtë aftësi të tijen në rrjetin social Tik-Tok.

Paci thotë se të afërtit e tij dhe gjithë farefisi njohin pasionin e tij për vallëzim, arsye kjo që ai merr pjesë edhe në ahengje të ndryshme familjare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat