Çun Lajçi i drejton një pyetje Dardan Molliqajt, pasi goditi policin: A kishe me thye rrugën sikur ...

Aktuale

Çun Lajçi i drejton një pyetje Dardan Molliqajt, pasi goditi policin: A kishe me thye rrugën sikur ...

Nga: A.ZH Më: 30 janar 2022 Në ora: 13:21
Çun Lajçi

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka reaguar ashpër për shuplakën e Dardan Molliqajt ndaj pjesëtarit të Policisë së Kosovës, dje gjatë protestës kundër vendimit për shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Lajçi ka thënë se nga ai popull që e rreh policin e vet, pritet vetëm rrena dhe tradhtia, përcjell Bota sot.

Ai ka pyetur kryetarin e Partisë Socialdemokrate (PSD), nëse do të godiste policin, po të takohej natën me të sy me sy.

Reagimi i tij i plotë në Facebook:

Mjerë populli që e rreh policin e vet

Këta policët tonë, (policë me iu thanë), n’luftë me serbë e n’luftë me shqiptarë. 

E kanga dikur k’nohej:

“N’luftë me turqë e n’luftë me serbë”!

Grushtohu prej tyne e flakareshu prej nesh!

Por!

A thua ky far ‘trimi’ me emër dardanësh, a kishte me thye rrugën, sikur t’shihej natën, sy m’sy me policin civil, që i ra shuplakë n’derë t’Qeverisë, apo do t’ishte po kaq trim, siç u tregua me një turmë gallamxhishë mbas veti?!

I mjerë është ai popull, që s’i don fëmijët e vet ushtarë e policë!

Nga ai popull s’ke çka pret, pos rrenës e tradhtisë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat