Kurti: Teksa gëzohemi e festojmë, kjo bëhet në mënyrë të kushtëzuar

Aktuale

Kurti: Teksa gëzohemi e festojmë, kjo bëhet në mënyrë të kushtëzuar

Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 20:20
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sonte për 14-vjetorin e Pavarësisë së vendit.

Në RTK, Kurti ka thënë se megjithatë nuk janë realizuar ëndrrat e rinisë.

Ai thotë se teksa mund të gëzohemi, kjo duhet të bëhet në mënyrë të kushtëzuar.

“Nuk është ende ëndrra e realizuar e rinisë tonë. Teksa mund të gëzohemi dhe festojmë për atë se ku jemi, kjo duhet të bëhet në mënyrë të kushtëzuar”, tha Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat