Vendimi i fundit i Gjykatës Speciale për Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin

Aktuale

Vendimi i fundit i Gjykatës Speciale për Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin

Më: 29 mars 2022 Në ora: 13:14
Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi

Dhoma e Apelit në kuadër të Gjykatës Speciale ua ka refuzuar ankesën Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Ankesa e tyre kishte të bënte me vendimin e gjykatësit paraprak për refuzimin e lirimit nga paraburgimi.

Mirëpo, paneli i Apelit i përbërë nga gjyqtarët, Kai Ambos, Emilio Gatti, Michele Picard, ka vendosur që ta hedhë poshtë ankesën duke lënë kështu në paraburgim dy nga katër ish krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë.

Ndërkaq, paneli i Apelit nuk ka publikuar ende vendimin për Thaçin dhe Veselin.

Image
Vendimi i Speciales

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat