Pozhari i përgjigjet Xhavit Halitit: Kurti nuk i ka 2-3 milionë, nuk ka lidhje me fondet e luftës, ka qenë i burgosur dhe i rrahur për vdekje

Aktuale

Pozhari i përgjigjet Xhavit Halitit: Kurti nuk i ka 2-3 milionë, nuk ka lidhje me fondet e luftës, ka qenë i burgosur dhe i rrahur për vdekje

Nga: H.O. Më: 8 prill 2022 Në ora: 09:12
Xhevdet Pozhari

Njohësi i ҫështjeve politike, Xhevdet Pozhari në një postim të tij në Facebook ka komentuar deklaratat e fundit të deputetit Xhavit Haliti.

Pozhari shkruan se Hliti po na tregon nëse kryeministri Albin Kurti ka qenë në UҪK apo jo.   

Mirëpo sipas tij, dihet që Kurti nuk i ka 2-3 milionë euro, nuk ka lidhje me fondet ‘Vendlindja thërret’ apo të "3 përqindshit".

Postimi i plotë:

Xhavit Haliti po na tregon nëse ka qenë Albin Kurti në UÇK ose jo!

Sa e dimë ne:

▪︎Albin Kurti nuk i ka 2-3 milionë.

▪︎Albin Kurti nuk ka pasur asnjë lidhje me fondet "Vendlindja thërret" apo të "3 përqindshit".

▪︎Albin Kurti ka qenë i burgosur dhe i rrahur për vdekje në burgjet famëkeqe në kohën kur disa "komandantë" kanë "luftuar" nga hotel Rogneri.

Sot, kur Xhaviti dhe të ngjashmit ende mundohen të thirren në meritat e UÇK-së, thuajse ajo ka qenë kompani private e tyre, e jo vlerë e këtij populli, duhet ta dinë se të rinjtë janë ngopur me pallavrat e juaja përgjatë dy dekadave në pushtet.

Ata presin shpresë nga Qeveria e Albin Kurtit./Bota sot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat