Publikohen pamjet e sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në veri

Aktuale

Publikohen pamjet e sulmeve ndaj Policisë së Kosovës në veri

Më: 15 prill 2022 Në ora: 13:14
Sulmi ndaj Policisë së Kosovës në veri

Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar pamjet e sulmit ndaj Policisë së Kosovës.

Për këto sulme njoftoi i pari i kësaj ministrie Xhelal Sveçla.

Ai tha se për tre ditë kanë ndodhur katër sulme ndaj policisë.

Image
Sulmi ndaj Policisë së Kosovës në veri

Gjithashtu, në këtë konferencë ai njoftoi se në mëngjesin e sotëm policia është sulmuar me armë zjarri të tipit AK-47.

Ndërkaq, Sveçla bëri të ditur se rasti ka ndodhur derisa policët ishin duke bërë ndërrimin në pikat kufitare.

Image
Sulmi ndaj Policisë së Kosovës në veri
Image
Sulmi ndaj Policisë së Kosovës në veri
Image
Sulmi ndaj Policisë së Kosovës në veri

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat