Policët e arrestuar në Morinë kërkojnë zbutje të masave të sigurisë

Aktuale

Policët e arrestuar në Morinë kërkojnë zbutje të masave të sigurisë

Më: 18 prill 2022 Në ora: 11:24
Foto ilustrim

Punonjësit e policisë kufitare të Kukësit, të arrestuar nga SPAK për “korrupsion”, ankimojnë në Apel masat e sigurisë “arrest në burg”.

Në Apelin e Posaçëm, ata kërkojnë zbutje të masave të sigurisë dhe shpalljen e moskompetencës të hetimit të çështjes nga SPAK.

Sipas avokatëve të tyre, dosja duhet të hetohet nga Prokuroria e Kukësit.

Pasi shifrat e dyshuara të korrupsionit, janë më të ulëta se 50 mijë lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat