Muja: Qeveria ka shpenzuar vetëm 30 milionë euro, jo 100 milionë për energjinë

Aktuale

Muja: Qeveria ka shpenzuar vetëm 30 milionë euro, jo 100 milionë për energjinë

Më: 5 maj 2022 Në ora: 22:21
Armend Muja

Qeveria e Kosovës nuk ka shpenzuar 100 milionë euro për energji, por vetëm 30 milionë.

Kështu tha deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja.

Muja në Tëvë1 tha se akuzat e opozitës për shpenzime në energji janë të pa baza.

“Qeveria e Kosovës nuk i ka shpenzuar 100 milionë euro, por janë shpenzuar 30 milionë euro, tjerat para ende nuk janë shpenzuar. Ndërsa GEN nuk është kompani serbe, por është kompani sllovene të cilën PDK-ja e ka lincencuar në vitin 2009, dhe ne kur kemi ardhur në pushtet e kemi gjetur si një operator që blen dhe shet energji e licencuar nga ZRRE-ja”, tha Muja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat