Punëtorët e KEDS dhe KESCO nga nesër futen në grevë, kërkojnë rritje page prej 100 euro

Aktuale

Punëtorët e KEDS dhe KESCO nga nesër futen në grevë, kërkojnë rritje page prej 100 euro

Më: 10 maj 2022 Në ora: 11:39
Ilustrim

Punëtorët e Kompanisë për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) dhe të Kompanisë për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) kanë paralajmëruar grevë për tre ditë rresht duke kërkuar ngritje të pagave për 100 euro.

Sipas njoftimit nga Federata e Sindikatave të Pavarura’ Elektrokosova’, greva e punëtorëve të KEDS dhe KESCO do të nis nesër që do të zgjas një orë, pasnesër do të jetë dy orë dhe më 13 maj greva do të jetë tre orë.

Njoftimi i plotë:

Punëtorët e Kompanisë për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) dhe të Kompanisë për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) kanë paralajmëruar grevë për tre ditë rresht duke kërkuar ngritje të pagave për 100 euro.

Sipas njoftimit nga Federata e Sindikatave të Pavarura’ Elektrokosova’, greva e punëtorëve të KEDS dhe KESCO do të nis nesër që do të zgjas një orë, pasnesër do të jetë dy orë dhe më 13 maj greva do të jetë tre orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat