LDK mban takim, pritet zgjedhja e Kryesisë në Podujevë

Aktuale

LDK mban takim, pritet zgjedhja e Kryesisë në Podujevë

Më: 14 maj 2022 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke mbajtur zgjedhjet e kryesisë në degën e saj në Podujevë.

Anëtarët e kësaj partie tashmë janë mbledhur dhe pritet qe së shpejti të zgjedhin kryesinë e partisë në këtë qytet.

Kjo mbledhje është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.

Ndryshe, më 29 janar të këtij viti Ekrem Hyseni ishte zgjedhur kryetar i degës së LDK-së në Podujevë me 74 vota pro dhe një abstenim.

Kurse, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kreu i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, një kuvend të tillë e kishte kundërshtuar dhe e kishte quajtur të paligjshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat