Biznesmeni i njohur nga Mitrovica, dyshohet se bëri vetëvrasje

Aktuale

Biznesmeni i njohur nga Mitrovica, dyshohet se bëri vetëvrasje

Më: 14 maj 2022 Në ora: 15:22
Bexhet Uka

Një person është gjetur pa shenja jetë sot në një depo të biznesit privat, në fshatin Dobërllukë, të Vushtrrisë.

Bëhet fjalë për biznesmenin e njohur nga Mitrovica, Bexhet Uka.

Rastin e kanë konfirmuar nga Policia, duke e cilësuar si “vdekje të dyshimtë”.

Dyshohet se biznesmeni mitrovicas ka kryer vetëvrasje, duke qenë se hetimet preliminare për motiv kanë pistën e vetëvrasjes.

“Në fshatin Dobërllukë të Vushtrrisë është një trup i gjakosur i një personi mashkull, i moshës rreth 50 vjeçare. Njësitë konotente të Policisë menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes e poashtu edhe emergjenca ka dalë në vendngjajre dhe ka konstatuar se trupi është pa shenja jete. Prokurori ka dalë në vendin e ngjarjes dhe sipas hetimeve fillestare dyshohet për vdekje të dyshimtë mirëpo do të merren të gjitha veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të rastit. Për informata tjera ju njoftojmë me kohë” kanë thënë Policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat