Reagon Ish-drejtori i VV-së pasi u dënua me tri vite burg: Shkoi Lumezi, s’erdh Elezi?

Aktuale

Reagon Ish-drejtori i VV-së pasi u dënua me tri vite burg: Shkoi Lumezi, s’erdh Elezi?

Më: 17 maj 2022 Në ora: 12:50
Islam Thaqi

Ish-drejtori i Inspektoratit të Komunës së Prizrenit, Islam Thaqi, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Themelore të Prizrenit, e cila e dënoi me tri vite burgim për veprën penale ‘keqpërdorim të pozitës’.

“Shkoj Lumezi serdhe Elezi ?”, ka shkruar ai në ‘Facebook’-un e tij.

Të martën, Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me tri vite burg dhe dy mijë euro gjobë ish-drejtorin e Inspektoriatit të Komunës së Prizrenit, Islam Thaqi, nën qeverisjen e Mytaher Haskukajt, i akuzuar për veprën penale ‘keqpërdorim të pozitës.

E dënuar për të njëjtën vepër penale dhe me të njëjtën masë është edhe deputetja e VV-së, Jetmire Vrenezi.

“- I akuzuari I.Th., në cilësinë e Drejtorit të Inspektoratit në Komunën e Prizrenit, duke ditur se nuk kanë të drejtë të bën rrënimin e objektit pasi i dëmtuari ka aplikuar për legalizim në përputhje me vendimin e MMPH të datës 27.08.2018, jep pëlqimin, organizon dhe merr pjesë aktive në rrënimin e objektit “Abi” Sh.P.K., në Prizren”, u bë e ditur në komunikatë.

“E akuzuara J.V., në cilësinë e inspektores së ndërtimit duke ditur se nuk kanë të drejtë të bëjnë rrënimin e objektit të të dëmtuarit, meqë është në kundërshtim me vendimit e MMPH të datës 27.08.2018, përveç inspektimeve që kanë kryer në objektet, e akuzuara J.V., merr konkluzion mbi rrënimin e objektit “Abi Çarshia” pronë e “Abi” Sh.P.K., me nr. ……. me datë 15.07.2019”, u bë e ditur më tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat