“Qeveria në hije”/ Pozhari ironizon me projektin e PDK-së

Aktuale

“Qeveria në hije”/ Pozhari ironizon me projektin e PDK-së

Nga: A.M. Më: 17 maj 2022 Në ora: 21:07
Xhevdet Pozhari.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka prezantuar sot Kabinetin për “Qeverinë në hije’, i cili do të ketë 15 Departamente.

E me këtë vendim, ka ironizuar analisti politik, Xhevdet Pozhari.

Ai në një postim në rrjetin social Facebook tha se pas kësaj qeveria, na duhet një "Qeveri në diell".

““Qeveria në hije" po bëhet. Tash na vyen edhe një "Qeveri në diell" për mu rrezit. E, kismet po ta furnizojmë Evropën me politikanë”, u shpreh Pozhari, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

"Qeveria në hije" po bohet. Tash na vyen edhe një "Qeveri në diell" për mu rrezit. E, kismet po ta furnizojmë Evropën me politikanë.

Ishalla na i pranon këto vlera naj kush.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat