Bashkëluftëtari i Haradinajt: Kemi pritur që ai dhe Gucati të lirohen

Aktuale

Bashkëluftëtari i Haradinajt: Kemi pritur që ai dhe Gucati të lirohen

Më: 19 maj 2022 Në ora: 00:14
Fatmir Koci

Fatmir Koci, bashkëluftëtar i ish-nënkryetarit të OVL-UÇK, Nasim Haradinaj thotë se ka pritur sot lirimin e tij dhe të Hysni Gucatit nga Gjykata Speciale.

Koci deklaron se me këtë vendim ndaj Haradinajt e Gucatit, Gjykata Speciale dëshmon se është raciste.

“Krerët e UÇK-së që gjenden atje ndodhen padrejtësisht me argumente dhe dëshmi të falsifikuar nga shërbimi serb dhe ne kemi prit këtë vendim që sot do të lirohen Haradinaj dhe Gucati që jam bashkëluftëtar i tyre dhe i përshëndes.

Se është një gjykatë raciste dhe e kemi pritë këtë vendim jo me atë qetësinë që kemi menduar se do të ketë drejtësi me këto gjykatat ndërkombëtare por kësaj radhe u dëshmua që Specialja është Gjykatë njëetnike dhe po mundohet me çdo kusht ta njollosë UÇK-në kur UÇK-ja ka bërë luftë për liri dhe është e pastër si loti”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat