Gjenerali Maralusha: Albini i frikësohet të panjohurës

Aktuale

Gjenerali Maralusha: Albini i frikësohet të panjohurës

Nga: A.SH Më: 21 maj 2022 Në ora: 08:45
Albin Kurti

Gjenerali shqiptaro-amerikan Muharrem Maralusha, ka reaguar për vitzitën e kryeminsitrit Albin Kurti në Amerikë.

Sipas tij, zyrtarët amerikan erdhën në një vendim se Kurti është naiv dhe jo i edukuar si duhet në marrëdhëniet ndërshtetërore.

“SHBA nuk do të lejoj që një politikan nga Ballkani i egër me ia ç’renditë planet strategjike botërore të saj”, ka shkruar ai.

Shkrimi në Facebook:

A u dorëzua Albini te Amerikanët mbas një udhëtimi dyjavor në SHBA? Apo kryekokëfortësia nuk e lejoj një gja të tillë? Kjo do të del në dritë shumë shpejt. SHBA nuk do të lejoj që një politikan nga BALKANI I EGËR me ia ç’renditë planet strategjike botënore të saj.

Mbas do bisedimeve hetuese, zyrtarët amerikan erdhën në një vendim se Albini është naiv dhe jo i edukuar si duhet në marrëdhëniet ndërshtetërore. Këtu u mor dhe një mendim tjetër për Albinin, se ky është kokëfortë, se nuk i dinë me siguri se ku bëhen interesat e Kosovës dhe të kombit Shqiptar në Ballkan. Njeni i sigurimit të SHBA-së tha se Albini i frikësohet të panjohurës (HE IS AFRAID OF UNKNOËNE BECAUSE HE IS HAS VERI FEË FRIENDS AND DOES OT TRUST OTHERS). Do Shqiptaro- amerikan dështuan me ia dhënë disa këshilla pozitive sa i përket politikes së SHBA-së ndaj Kosovës dhe Shqiptarëve në Ballkan, POR Albini nuk pranoi prej frikës se ky person do t’ia zbulojë paaftësinë politike të tij "SI BURR SHTETI." Ju dëshiroj një vikend të mirë të gjithëve në Kosovë.

"MY FRIEND ALBIN. REMEMBER O E THING: USA COMES FIRST."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat