Baton Haxhiu: Memli Krasniqi e Vlora Çitaku po e bëjnë opozitën nga klubet e natës, Zone e Bon Vivant

Aktuale

Baton Haxhiu: Memli Krasniqi e Vlora Çitaku po e bëjnë opozitën nga klubet e natës, Zone e Bon Vivant

Më: 21 maj 2022 Në ora: 10:39
Foto ilustrim

Gazetari Baton Haxhiu përmes një kolumne të gjatë ku u tregua i pamëshirshëm ndaj Presidentes Osmani dhe Kryeministrit Kurti, nuk i kurseu as zyrtarë të PDK-së.

Krejt në fund, është marrë edhe me Kreun e PDK’së, Memli Krasniqin dhe nënkryetaren e kësaj partie, Vlora Çitakun, të cilët së fundi u panë në sfilatën e organizuar nga Valdrin Sahiti.

Sipas tij, ata opozitën kanë vendosur ta bëjnë në klubet e natës.

“Natyrisht, aty nuk munguan as Memli Krasniqi e Vlora Çitaku, të cilët kanë vendosur që opozitën ndaj qeverisë ta bëjnë në klubet e natës: Zone, Bon Vivant e Bruni, pa harruar ama asnjëherë se Liria ka Emër. Pa u thelluar në veshjen e zezë të Vlora Citakut e cila me siguri vjen nga mërzia e thellë, ajo bashkë me Memlin janë shndërruar në sinonime të nënshtrimit ndaj Albin Kurtit”, ka shkruar Haxhiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat