Kurti regon pas ardhjes së dy gazetarëve ukrainas në Kosovë

Aktuale

Kurti regon pas ardhjes së dy gazetarëve ukrainas në Kosovë

Më: 22 maj 2022 Në ora: 14:39
ryeministri i Kosovës Albin Kurti

Kurti pas ardhjes së dy gazetarëve ukrainas: Kombet përcaktohen në kohë grindjesh dhe vështirësish 

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka shkruar për ardhjen e dy gazetarëve tjerë ukrainas në vendin tonë.

Ai ka thënë se Kosova solidariozohet me Ukrainën dhe kombet përcaktohen në kohë grindjesh dhe vështirësish.

Postimi i plotë i tij:

Kosova u bë sot shtëpia e dy gazetarëve të tjerë ukrainas përmes programit “Gazetarët në Rezidencë në Kosovë” të sponsorizuar nga qeveria. Mirë se vini Liudmyla dhe Serhii. Kombet përcaktohen në kohë grindjesh dhe vështirësish, po kështu edhe njerëzimi. Ne qëndrojmë në solidaritet me Ukrainën

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat