​Osmani vazhdon nesër ciklin e vizitave në komunat e Kosovës

Aktuale

​Osmani vazhdon nesër ciklin e vizitave në komunat e Kosovës

Më: 22 maj 2022 Në ora: 21:02
Presidentja Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani do të vazhdojë të hënën ciklin e vizitave nëpër komunat e Kosovës.

Pas vizitës në Gjilan në muajin prill, e para e shtetit do të vizitojë komunën e Junikut, ku do të pritet nga kryetari Ruzhdi Shehu.

Osmani së bashku me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vendosin lule te busti i heroit Edmond Hoxha, në Junik, si dhe do të marrin pjesë në Manifestimin e shënimit të 110-Vjetorit të Kuvendit të Junikut.

E para e shtetit ka bërë të ditur se ka kohë që janë planifikuar vizitat nëpër komuna të ndryshme të Kosovës për të diskutuar mbi sfidat me të cilat ato përballen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat