Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Aktuale

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Më: 22 maj 2022 Në ora: 21:45
Arbërie Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se buxheti për këtë vit në arsim është 12 përqind më i lartë sesa ai i vitit 2021.

Nagavci tha se avancimi i sistemit arsimor është prioritet, me nxënësit dhe mësimdhënësit që do të jenë në qendër.

“Arsimi është e djeshmja, e sotmja dhe e ardhmja e brezave që vijnë.  Arsimi nuk është partiak që të na ndajë, nuk është vetëm profesion , është mbi të gjitha mision. Mision që na bashkon“, ka shkruar Nagavci bashkë me njoftimin.

Duke avancuar edukimin dhe përmirësuar rezultatet në arsim e zhvillojmë edhe shtetin”, shtoi ministrja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat