“Albin Kurti e zbuloi Amerikën”/ Shkëlzen Gashi me këtë fotografi i reagon Edita Tahirit: Mos u shqetëso, Edita! Pse je kaq e shqetësuar?

Aktuale

“Albin Kurti e zbuloi Amerikën”/ Shkëlzen Gashi me këtë fotografi i reagon Edita Tahirit: Mos u shqetëso, Edita! Pse je kaq e shqetësuar?

Nga: N. Sh. Më: 23 maj 2022 Në ora: 08:33
Shkëlzen Gashi

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri gjatë ditës së djeshmë ka ironizuar me kryeministrin Albin Kurti, pas vizitës së që po e zhvillon në SHBA.

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka shkruar se Kurti tash e zbuloi Amerikën, duke shtuar se, më mirë vonë se kurrë.

Ajo tutje ka shtuar se, pak ka rëndësi vonesa e tij, pasi atë e ka bërë udhëheqja e lëvizjes për pavarësi LDK dhe UҪK.

“Kurti tash e zbuloi Amerikën! Më mirë vonë se kurrë!

Pak rëndesi ka kjo vonesë e tij, sepse ka pas kush ta bëjë - ata jemi ne udhëheqja e lëvizjes për pavarësi, LDK dhe UҪK”🇦

Por, Tahirit i ka reaguar Shkëlzen Gashi.

Ai e pyet Edita Tahirin se pse është e shqetësuar, duke shtuar se Albin Kurtin e zbuloi Amerikën në vitin 1997.

Postimi i plotë i Gashit:

Edita Tahiri paska thënë:

“Kurti tash e zbuloi Amerikën! Më mirë vonë se kurrë!

Pak rëndesi ka kjo vonesë e tij, sepse ka pas kush ta bëjë - ata jemi ne udhëheqja e lëvizjes për pavarësi, LDK dhe UҪK”🇦

Mos u shqetëso, Edita! Pse je kaq e shqetësuar? Albin Kurti e zbuloi Amerikën para qerek shekulli, më 1997 🙂

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat