​Bislimi raporton në Komisionin për Punë të Jashtme

Aktuale

​Bislimi raporton në Komisionin për Punë të Jashtme

Më: 23 maj 2022 Në ora: 08:39
Besnik Bislimi

Zëvendëskryeministër i parë për integrim evropian, zhvillim dhe dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi është ftuar nga Komisioni parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë për të raportuar lidhur me dialogun me Serbinë.

Më 13 maj ishte raundi i fundit i takimeve mes Prishtinës dhe Beogradit në të cilën Bislimi mori pjesë dhe ku dështoi të arrihet ndonjë marrëveshje, qoftë edhe për çështjen e targave.

Opozita ka kritikuar Qeverinë e Kosovës se nuk është duke raportuar në lidhje me dialogun me Serbinë në Kuvendin e Kosovës duke kërkuar më shumë transparencë.

Raportimi i Bislimit është paraparë të mbahet në ora 14:00 në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat