​Kurti mbyll vizitën në SHBA, sot në Zvicër

Aktuale

​Kurti mbyll vizitën në SHBA, sot në Zvicër

Më: 23 maj 2022 Në ora: 09:19
Albin Kurti

Kryeministri Kurti merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror që mbahet në Davos/Klosters.

Sicc bën të ditur Zyra e Kryeministrit, Kurti aty do të takohet me përfaqësues të kompanive të ndryshme dhe liderë politikë si dhe do të marrë pjesë në panelin "Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor".

Gjatë qëndrimit në Zvicër, kryeministri Kurti gjithashtu do të zhvillojë takime me mërgatën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat