Shkatërrimi i labortaorit të drogës/ Sveçla: Aksion i suksesshëm i Policisë së Kosovës

Aktuale

Shkatërrimi i labortaorit të drogës/ Sveçla: Aksion i suksesshëm i Policisë së Kosovës

Nga: A.SH Më: 23 maj 2022 Në ora: 15:21
Droga e kapur nga Policia e Kosovës në Ferizaj

Sot Policia e Kosovës ka shkatërruar laboratorin e drogës në Ferizaj.

Këtë aksion ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, e ka cilësuar të suksesshëm.

Ai ka vlerësuar policinë dhe prokurorinë për këtë aksion.

Postimi në Facebook:

Edhe një aksion i suksesshëm i Policisë së Kosovës.

Policia e Kosovës sot shkatërroi laboratorin e drogës sintetike në Ferizaj me ç'rast janë konfiskuar mbi 68 kg drogë dhe janë arrestuar 10 persona.

Ky lloj droge është jashtëzakonisht i rrezikshëm për shëndetin dhe jetën e njeriut. Përgëzime dhe vlerësime maksimale për policinë dhe prokurorinë. Vazhdojmë të përkushtuar maksimalisht në mbrojtje të jetës së qytetarëve tanë.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat