Droga e konfiskuar në veri po shkatërrohet/ Sveçla tregon sa ishte vlera e saj

Aktuale

Droga e konfiskuar në veri po shkatërrohet/ Sveçla tregon sa ishte vlera e saj

Nga: A.SH Më: 23 maj 2022 Në ora: 21:16
Droga e shkatërruar

Policia ka zbuluar sot në veri të Kosovës një laborator për kultivimin e marihuanës me mbi 10.000 fije bimë të gatshme për t’u shitur në treg ilegalisht.

Gjatë këtij aksioni zyrtarët e policisë dhe doganave janë gjuajtur me armë zjarri, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka thënë se, droga po shkatërrohet dhe se vlera e saj ishte 6 milonë euro ndërsa vlera e paisjeve 1.5 milionë euro.

“Pas shkatërrimit të laboratorit në veri të vendit, Izvor, vlera e drogës së konfiskuar e cila tashmë po shkatërrohet ka rezultuar në vlerë 6 milonë euro ndërsa vlera e paisjeve 1.5 milionë euro”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat