Eksperti i sigurisë reagon pas aksionit të fundit nga policia e Kosovës – ka këto kërkesa publike

Aktuale

Eksperti i sigurisë reagon pas aksionit të fundit nga policia e Kosovës – ka këto kërkesa publike

Nga: M.H. Më: 24 maj 2022 Në ora: 07:12
Njësia speciale e Kosovës

Policia e Kosovës po vazhdon aksionet e tyre kundër krimit në çdo cep të vendit.

Së fundmi në veri të Kosovës u gjetën një laborator i kultivimit të marihuanës me 10 mijë fije të bimës.

Në lidhje me këto ngjarje të fundit në vend, ka folur eksperti i sigurisë, Drizan Shala.

Ai u shpreh se investimi në institucionet e sigurisë është i domosdosëm, përcjell “Bota sot”.

Eksperti i sigurisë përmend disa nga pikat që duhet investuar dhe se aksionet e tilla nga policia po dëshmojnë që krimi është pjesë e jetës e që kërkon kohë për të eliminuar.

Postimi i plotë

Investimi në Institucione të sigurisë është e domosdoshme.

Ligji për penzionim të parakoshem për pjestaret e PK/Doganes

Jetësimi i sigurimeve shendetësore/jetësore nga shteti.

Rritja e pages dhe benifiteve tjera për një pune efikase/profesionale.

Investime në infrastruktur përcjellëse për pjestaret e institucioneve të sigurisë ( logjistik, transport, uniforma etj ).

Aksioni i till po dëshmon faktin që krimi është pjese e jetës e nuk shërohet me "antibiotika" 3/5 ditor por duhet intervenime kirurgjike profesionale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat