Kurti edhe sot në Zvicër për Forumin Ekonomik Botëror

Aktuale

Kurti edhe sot në Zvicër për Forumin Ekonomik Botëror

Më: 24 maj 2022 Në ora: 09:12
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar në Zvicër.

Ai do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror që do mbahet në Davos.

Gjatë këtij udhëtimi Kurti do të takohet me përfaqësues të kompanive të ndryshme dhe liderë politikë, po ashtu do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”.

Gjithashtu, gjatë qëndrimit në Zvicër, ai do të zhvillojë takime edhe me mërgatën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat