Arrestohet ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës

Aktuale

Arrestohet ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës

Më: 26 maj 2022 Në ora: 16:07
Xhelil Bekteshi

Xhelil Bekteshi është ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, i arrestuar sot për rastin “Brezovica”.

Ai është arrestuar dhe ndaluar për 48 orë, njoftoi sot Prokuroria Themelore e Ferizajt.

Bekteshi kishte ushtruar funksionin e Sekretarit të Përgjithshëm në MI në periudhën e udhëheqjes së këtij dikasteri qeveritar nga ministri Lutfi Zharku i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Tri vte më parë, Bekteshi ishte dënuar me nga tri vjet burgim efektiv nga një gjykatë e shkallës së parë në Kosovë, për veprën penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat