Pal Lekaj: Qeveria të mos vajtojë, por të punojë

Aktuale

Pal Lekaj: Qeveria të mos vajtojë, por të punojë

Më: 26 maj 2022 Në ora: 21:12
Pal Lekaj

Deputeti nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, ka insistuar se duhet të lejohet tërheqja e 30% nga Fondi i Kursimeve Pensionale.

Ai ka thënë që Qeveria Kurti duhet t’i lë me një anë inatet dhe të dalë nga petku partiak, duke shtuar se duke vepruar kështu po i lënë anash interesat e qytetarëve.

Ai tha se nëse AAK-ja do të ishte në pushtet, në një situatë të tillë, do të krijonte një pako të fuqishme për përkrahje të ndërmarrjeve që janë promotor i zhvillimit ekonomik.

Deputeti ipozitar i ka komentuar edhe deklaratat e zyrtarëve qeveritarë të cilët pretendojnë se këto probleme janë pasojë e qeverive të kaluara, pjesë e të cilave ka qenë edhe AAK-ja.

Pal Lekaj i ka thënë Qeverisë Kurti, të cilën e quan qeveri të praktikantëve, që të mos vajtojë, por të punojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat