Pas turit tre javor në SHBA e Zvicër, Kurti kthehet në Kosovë

Aktuale

Pas turit tre javor në SHBA e Zvicër, Kurti kthehet në Kosovë

Më: 26 maj 2022 Në ora: 22:08
Albin Kurti

Pas gati tri javësh qëndrimi jashtë vendit, kryeministri Albin Kurti sonte (e enjte) pritet të kthehet në Kosovë.

Lajmin për telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu.

“Sonte. Besoj që tashmë ka arritur”, është përgjigjur shkurt ai.

Kurti e ka filluar vizitën zyrtare në SHBA më 6 maj.

Pas vizitës dyjavore atje, ka udhëtuar drejt Zvicrës ku ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror.

Gjatë qëndrimit në SHBA dhe Zvicër, Kurti është takuar me liderë shtetërorë e drejtues të ndërmarrjeve.

Megjithatë, partitë opozitare e kanë kritikuar duke thënë se vizita e tij është “shëtitje” pa strategji dhe agjendë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat