MPJD dhe AKI nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Aktuale

MPJD dhe AKI nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Më: 27 maj 2022 Në ora: 15:57
Pamje nga takimi

MPJD dhe AKI nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi me Agjencinë Kosovare të Intelegjencës (AKI)

Sipas një njoftimi për media thuhet se sot në objektin qendror të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, u nënshkrua Memorandumi i Bashkëpunimit në mes të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla- Schwarz, dhe drejtorit të AKI-së, Petrit Ajeti.

“Ky Memorandum arrihet me qëllim të avancimit dhe thellimit të bashkëpunimit në mes të dy institucioneve, për të mbështetur njëra tjetrën në përmbushjen e mandatit kushtetues dhe ligjor”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat