Përleshje në Prishtinë, dy persona bëhen për spital

Aktuale

Përleshje në Prishtinë, dy persona bëhen për spital

Më: 27 maj 2022 Në ora: 21:01
Policia e Kosovës

Një përleshje fizike mes disa personave ka rezultuar në lëndimin e dy prej tyre.

Rasti ka ndodhur diku rreth orës 19:30, në rrugën Bajram Kelmendi në Prishtinë.

Rastin për Ballkani.info e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Ajo ka pohuar se në përleshje janë përfshirë edhe mjete të forta, pasojë e të cilave janë lënduar dy persona.

“Sot rreth orës 19:30,  kemi pranuar informatën për një përleshje fizike e cila ka ndodhë në rrugën Bajram Kelmendi në Prishtinë. Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast nga mjete të forta, janë lënduar dy persona. Personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor, ndërkohë që në stacion policor është shoqëruar një person i cili ka qenë i përfshirë më përleshje” ka deklauar Ahmeti.

Ajo gjithashtu ka bërë me dije se policia ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat