Murati tregon kërkesën e Ibrahim Rugovës: Civilë mos prekni, ndërsa për forcat serbe keni mbështetjen tonë

Aktuale

Murati tregon kërkesën e Ibrahim Rugovës: Civilë mos prekni, ndërsa për forcat serbe keni mbështetjen tonë

Më: 28 maj 2022 Në ora: 13:01
Fahredin Murati

Për sulmet tona ndaj forave serbëve kemi pasur lejen e mbështetjen edhe nga presidenti i vendit atë kohë, Ibrahim Rugova.

Rrëfeu këtë ngjarje të fillimviteve të 90'ta pjesëtari i Gueriles së Llapit, Fahredin Murati.

Murati tutje tregoi se Rugova u kishte dhënë konfirmimin t’i sulmonin ata që kishin të veshur uniformën ushtarake policore, por kërkesa e tyre e vetme ishte të mos lëndohen civilët.

“Murati Ajeti ka shkuar te Rexhep Gjergji, profesor dhe doktor, i ka thënë që ne qëndrojmë pas këtyre sulmeve dhe duam ta dimë mendimin e presidentit Ibrahim Rugova në atë kohë se çka mendon për këto aksione. Pastaj ai ia ka dhënë konfirmimin që “na keni mbrapa”, vetëm një kërkesë e kemi “civilë mos prekni”, ndërsa për uniformën ushtarake policore e keni mbështetjen tonë të plotë”, tha ai në emisionin “Infonata”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat