Kurti i përgjigjet Haradinajt: I kemi duart me baltë, sepse Kosovën e kemi gjetur të baltosur

Aktuale

Kurti i përgjigjet Haradinajt: I kemi duart me baltë, sepse Kosovën e kemi gjetur të baltosur

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 12:52
Albin Kurti

“Duart i kemi me baltë sepse Kosovën e kemi gjetur me baltë”.

Kështu i ka replikuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt.

Haradinaj e ka pyetur Kurtin se si është e mundur që marrëveshjet e nënshkruara më herët i ka cilësuar “tradhti” e tash po të njëjtat i konsideron “sukses”.

E Kurti ia ktheu atij se “disa marrëveshje në të kaluarën kanë qenë tradhti”.

Por sipas tij këto politika i kanë trashëguar.

“Ka qenë dëmtim i madh privatizimi i shpërndarjes dhe furnizimit. Unë nuk do ta bëjë kurrë këtë, e tash nuk kam qare pa komuniku me ta”, ka thënë Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat