Kamishi dhe Kurti përplasen për Trust

Aktuale

Kamishi dhe Kurti përplasen për Trust

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 12:39
Bekim Haxhiu dhe Albin Kurti

“Nëse vazhdon që të qëndrosh vetëm në zyre pos që nuk do t’i njohësh kërkesat e qytetarëve do të kesh edhe dhimbje të shpinës, e atëherë unë mund të trajtojë si doktor i Fizioterapi”.

Kështu i është përgjigjur deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Kurti e ka kritikuar ashpër Haxhiun që e ka propozuar Projektligjin për Trustin.

“Vetëm një person doktoraturë në Fizioterapi e ka vetëbesimin që të propozojë diçka kaq të madhe në ekonomi”, ka thënë Kurti për Haxhiun.

Ky i fundit i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit që t’i lë deputetët të votojnë lirshëm.

Por Kurti është shprehur i bindur se “Projektligji për Trustin nuk do të kalojë”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat