Deputeti i VV-së që po e kritikon partinë e tij, tregon se a do ta votojë Projektligjin për Trustin

Aktuale

Deputeti i VV-së që po e kritikon partinë e tij, tregon se a do ta votojë Projektligjin për Trustin

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 14:01
Fatmira Humolli dhe Albin Kurti

“Nuk do të votoj pro tërheqjes e as kundër tërheqjes së Trustit”.

Ky është qëndrimi i deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli për sa i përket tërheqjes së Trustit, pa treguar nëse do të abstenojë apo s’do të votojë fare.

Këtë qëndrim e dha gjatë seancës së Kuvendit ku po diskutohet tërheqja potenciale e një pjese të mjeteve të Trustit.

Humolli kohëve të fundit ka kritikuar Qeverinë e drejtuar nga shefi i tij në parti, Albin Kurti.

Kjo për shkak të mospërfshirjes së veteranëve në Projektligjin për pagën minimale.

“Hekuran Murati dyshoj që ka ndjenja kombëtare”, e ka gjykuar Humolli ministrin e Qeverisë Kurti.

E sot po mbahet seanca për Kurtin, ku partia në pushtet; Lëvizja Vetëvendosje është pozicionuar kategorikisht kundër tërheqjes së mjeteve të trustit me pretendimin që “rrënon sistemin pensional të Kosovës”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat