​Kurti mori pjesë në pritjen me rastin e Ditës Kombëtare të Luksemburgut

Aktuale

​Kurti mori pjesë në pritjen me rastin e Ditës Kombëtare të Luksemburgut

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 22:46
Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti mori sonte pjesë në mbrëmjen e organizuar nga Ambasada e Luksemburgut në Prishtinë, me rastin e shënimit të Ditës kombëtare së këtij vendi mik të Kosovës.

Kurti me këtë rast shprehu mirënjohjen e thellë për ndihmën dhe mbështetjen e ofruar nga Luksemburgu.

“Luksemburgu ishte gjithashtu një nga të parët që mbështeti pavarësinë e shtetit tonë. Dhe gjatë këtyre dekadave, u kthye në partnerin dhe mikun tonë afatgjatë, tha Kurti.

Kurti ritheksoi vullnetin e qeverisë për të forcuar më tej lidhjet dhe për të vazhduar bashkëpunimin e frytshëm me Luksemburgun.

“Ne po punojmë për të mbajtur të forta lidhjet tona dhe për të forcuar marrëdhëniet midis dy vendeve e popujve tanë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat