Plaçkitësit e pronari ballafaqohen me armë

Aktuale

Plaçkitësit e pronari ballafaqohen me armë

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 22:12
Ilustrim

Katër plaçkitës ia mësynë depos së postës së shpejtë ‘Mikmik’ në Mazgit të Obiliqit.

Por, misioni për të cilin shkuan, nuk e quan në fund, pasi u përballën me pronarin e këtij biznesi që ju kundërvë me revole.

Gjatë ikjes, grabitësit edhe kanë shkrepur armën, e ku brenda ndodheshin 8 punëtorë të kompanisë, por që nuk pati të dëmtuar.

Policia doli në vendngjarje

Ndërsa, vetë pronari konfirmojë se asnjë nga dërgesat e klientëve nuk është prekur, dhe të gjitha janë dërguar pa ndonjë vonesa.

Deri tani, policia nuk ka arritur t’i vë në pranga, asnjë nga të dyshuarit.

Kurse mësohet se vetura e cila u përdor për grabitje, është gjetur e djegur në Komunën e Lipjanit.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat