Imami i njohur i reagon Arianit Kocit, ja si e quan

Aktuale

Imami i njohur i reagon Arianit Kocit, ja si e quan

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 16:40
Labinot Maliqi

Avokati Labinot Maliqi ka reaguar ndaj deklaratave të avokatit Arianit Koci, që u shpreh se është shqetësuese rritja e numrit të grave me shami.

Maliqi ka shkruar se është lajm i mirë qëpo rritet numri i grave me shami nëpër institucione, përderisa avokatin Koci e ka quajtur hipokrit.

Postimi i plotë:

E doni një lajm të mirë? Po rritet numri i zonjave dhe zonjushave nëpër institucione që kanë filluar ta bartin shaminë.

Elhamdulilah! U shtofshin edhe më shumë. Ndërsa, nëse gjenden ndërkohë përballë ndonjë padrejtësie në shkollë apo punësim, le të na kontaktojnë menjëherë.

Komuniteti musliman nuk ka nevojë për mbështetjen e disa avokatëve hipokrit, të cilët paraqiten se e mbrojnë të drejten e secilit për ta shprehur bindjen e tyre, ndërsa në anën tjetër e konsiderojnë shqetësuese rritjen e numrit të besimtareve me shami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat