“Po punon 16 orë në ditë…”, Ganimete Musliu kërkon shkarkimin e Albulena Haxhiut

Aktuale

“Po punon 16 orë në ditë…”, Ganimete Musliu kërkon shkarkimin e Albulena Haxhiut

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 15:22
Ganimete Musliu

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu po kërkon shkarkimn e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut.

Musliu ka thënë se Haxhiu, duhet shkakruar për mos efikasitet.

Këto deklarata Musliu i ka bërë pasi deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha, ka thënë se ministrja Haxhiu “po punon 16 orë në ditë, me qitë diçka në dritë”.

“Një minister/e qe i duhen 16 orë me e kry punën e 8 orëve duhet shkaruar për mos efikasitet”, shkruan ajo.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat